• Úvod
  • Kolagen a těhotenství

Kolagen a těhotenství

Kolagen a těhotenství

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období života ženy. Je plná síly a očekávání, vypadá zdravě a celkově zkrásní. Těší se na příchod svého dítěte, chystá mu vše, co bude potřebovat, povídá si s ním, zpívá mu a užívá si chvíle těšení na malého tvorečka, který domů brzy přibude.

A také se většinou snaží jíst zdravě a plnohodnotně, aby její dosud nenarozené miminko dostávalo jen to nejlepší. Ženský organizmus totiž v době těhotenství zcela promění své priority. To důležité jde vždy nejprve k plodu, teprve až se zbytkem hospodaří tělo matky. Ženy, které si toto včas uvědomí, mají vyhráno.Miminko má ke svému vývoji vše, co potřebuje a nestrádá ani matka, což je na její kondici patrné.

Maminky většinou vědí, které vitaminy a látky jsou pro ně v těhotenství důležité, protože je dostanou doporučené v těhotenské poradně. Málokdy se ale lékaři zmiňují o kolagenu a jeho ohromně důležité roli při zrodu nového života. Kolagen je jednou ze základních stavebních látek a pro správný vývoj plodu je opravdu nezbytný. Pokud ho maminka nepřijímá přirozenou cestou, tedy v prorostlém mase, kůžích, tlačence nebo v aspiku, připravuje tělo o velice důležitou bílkovinu. Jestliže se stravuje jednostranně nebo nevyváženě, může nastat velký problém. Týká se to hlavně matek vegetariánek. V tomto případě je skutečně velkým hazardem nezajistit tělu jiný zdroj kolagenu.

V embryonálním vývoji a u malých dětí hraje velkou roli kolagen typu III, tedy kolagen obsažený v rychle rostoucích tkáních (mj. je obsažen i v kůži a umožňuje počáteční rychlé hojení ran). Později ho nahrazuje kolagen typu I, nejrozšířenější typ kolagenu, který obsahují šlachy, kosti, zuby i pokožka.

Rozhodne-li se žena v těhotenství užívat kolagen, v první řadě by se měla přesvědčit, zda se jedná o čistý kolagen v rozpustné formě, tedy hydrolyzovaný, jejž tělo dokáže kompletně zužitkovat. Zároveň je vhodné, aby přípravek obsahoval zároveň kolagen typu I a II, tedy nejen kolagen zastoupený v kostech, zubech, šlachách a kůži, ale také v chrupavkách. Nejnovější řady hydrolyzovaného kolagenu bývají také obohacené o vitamin C, který je při novotvorbě kolagenu nezbytný a není tak třeba myslet na to, aby člověk spolu s kolagenovými tabletami přijímal i dostatek "céčka".

V dnešní době, kdy je trendem odsunout těhotenství na pozdější dobu, a kdy ženy rodí své děti až po třicítce a mnohem později, kdy přirozená tvorba kolagenu v našem těle klesá, je otázka příjmu kolagenu více než aktuální.

Těhotenství je nádherný stav, zvláště tehdy, když má žena jistotu, že jejímu zatím nenarozenému dítěti vůbec nic nechybí a také její tělo má vše, co potřebuje. Těhotná žena je krásná sama o sobě, ale kolagen jí pomůže, aby krásná zůstala i celé mateřství.

 

Přečtěte se více o kolegenu

Kosmetický kolagen

Kosmetický kolagen

S kolagenem pracují také odborníci z oblasti kosmetiky a péče o pleť. Ti mají k dispozici ampule s čistým kolagenem, který během ošetření pleti jemně vmasírují do jemných obličejových vrásek nebo do dekoltu.

Číst více

Základní produkty na bázi kolagenu

Základní produkty na bázi kolagenu

Nejznámějšími přírodními kolagenovými produkty, které lze i v domácím prostředí získat ze zvířecích šlach, kostí a kůží, jsou bezesporu želatina a klih.

Číst více

Proč se kolagen používá...

Proč se kolagen používá...

... v potravinářství? ... v kosmetice? ... ve zdravotnictví a farmacii? ... v laboratořích a při výzkumu?

Číst více

Kolagen a vegetariánství

Kolagen a vegetariánství

Kdokoli z nás se může svobodně rozhodnout, zda bude nebo nebude jíst maso. O tom žádná. Jen je třeba vzít v úvahu, že tělo by samo od sebe stravu bez masa nikdy nezvolilo.

Číst více

Kolagen a hubnutí

Kolagen a hubnutí

Zdravá strava, pevná postava, slušná kondice, to jsou dozajista chvályhodné diktáty moderního životního stylu. A tak se často uchylujeme k různým dietám. Nebo alespoň do jisté míry revidujeme své stravovací zvyklosti ve prospěch ovoce, zeleniny, libového masa.

Číst více

Kolagen a stáří

Kolagen a stáří

Kolagen naše tělo vytváří jen do určitého věku. Neznamená to samozřejmě, že by ze dne na den tělo přestalo kolagen produkovat. Úbytek je pozvolný, tělo jeho tvorbu snižuje postupně v průběhu přibývajících let.

Číst více

Kolagenové produkty ve formě tablet od společnosti RosenPharma

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová tabelty, nejoblíbenější varianta pro krásu a zdraví.

Více informací   Koupit

Kolagen KOMPLEX tablety

Kolagen KOMPLEX tablety

Vysoce účinná forma čistého hydrolyzovaného kolagenu typu I, typu II a vitaminu C v tabletě.

Více informací   Koupit

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Při nadměrné zátěži a pro sportovce. Chutné žvýkací tablety, doplněk stravy.

Více informací   Koupit

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kombinace tablet kolagenu KOMPLEX s kyselinou hyaluronovou v tabletách

Více informací   Koupit