• Úvod
  • Kolagen v injekcích

Kolagen v injekcích

Jednou z možných aplikací kolagenu je kolagen v injekcích. Ten se aplikuje hlavně v plastické chirurgii v výplním vrásek a v medicíně při léčbě pohybového aparátu.

Využití kolagenových injekcí v plastické chirurgii

Kolagen se zde používá k vyhlazení vrásek (hlavně nosoretních rýh), jizev, případně neestetických rýh na obličeji, krku, hrudníku, ve zvláštních případech i na zádech. Využívá se také k modelaci rtů, kdy je šetrnější než botulotoxin. Ke kolagenu se také plastičtí chirurgové uchylují v případě, kdy je vhodné vyzkoušet estetické změny v obličeji v případě plánované plastické operace.

Ke kosmetickým účelům se využívá kolagen derivovaný z čistého hovězího kolagenu. Při aplikaci se vpravuje jemnými vpichy přímo pod kůži a není většinou potřeba užívat lokální anestetika, zákrok je rychlý a poměrně jednoduchý. Výsledky jsou patrné hned po aplikaci a případný otok mizí ještě týž den, případně, pokud se aplikuje větší dávka kolagenu, do 1 až 2 dnů.

Takto aplikovaný kolagen se v těle přirozeně vstřebává a jeho aplikace se tak musí po 3 až 5 měsících opakovat. Další nevýhodou je, že působí opravdu jen v místě vpichu, neovlivní celkovou kvalitu pokožky, vlasů nebo nehtů a jeho aplikace je poměrně finančně náročná.

Využití kolagenových injekcí v medicíně

Medicína začíná celkem úspěšně využívat kolagenové injekce (v kombinaci s fytofarmaky a dalšími látkami) při léčbě bolestí provázející choroby pohybového aparátu. Kolagen se vpichuje přímo do postižené oblasti, kde vytváří takzvanou adhezivní bariéru, která chrání kloubní pouzdro a okolní šlachy, vazy a potažmo tak snižuje bolestivé kontrakce svalstva v okolí postiženého kloubu.

Kolagenové injekce se aplikují nejen do ramenních, loketních nebo kolenních kloubů, častá je jejich aplikace také v oblasti bederní nebo krční páteře. Injekce se opakují v průběhu několika týdnů a pacienti většinou sami zaznamenávají zlepšení zdravotního stavu a úlevu od bolesti. Léčba je bezpečná, bez závažných vedlejších účinků. Zdravotní pojišťovna tyto injekce nehradí, nicméně jejich cena není tak vysoká.

Je třeba si však uvědomit, že se jedná o léčbu podpůrnou, a to ve chvíli, kdy už došlo k významnému úbytku kolagenu v těle. Nejedná se o metodu preventivní.

Přečtěte se více o kolegenu

Kosmetický kolagen

Kosmetický kolagen

S kolagenem pracují také odborníci z oblasti kosmetiky a péče o pleť. Ti mají k dispozici ampule s čistým kolagenem, který během ošetření pleti jemně vmasírují do jemných obličejových vrásek nebo do dekoltu.

Číst více

Základní produkty na bázi kolagenu

Základní produkty na bázi kolagenu

Nejznámějšími přírodními kolagenovými produkty, které lze i v domácím prostředí získat ze zvířecích šlach, kostí a kůží, jsou bezesporu želatina a klih.

Číst více

Proč se kolagen používá...

Proč se kolagen používá...

... v potravinářství? ... v kosmetice? ... ve zdravotnictví a farmacii? ... v laboratořích a při výzkumu?

Číst více

Kolagen a vegetariánství

Kolagen a vegetariánství

Kdokoli z nás se může svobodně rozhodnout, zda bude nebo nebude jíst maso. O tom žádná. Jen je třeba vzít v úvahu, že tělo by samo od sebe stravu bez masa nikdy nezvolilo.

Číst více

Kolagen a hubnutí

Kolagen a hubnutí

Zdravá strava, pevná postava, slušná kondice, to jsou dozajista chvályhodné diktáty moderního životního stylu. A tak se často uchylujeme k různým dietám. Nebo alespoň do jisté míry revidujeme své stravovací zvyklosti ve prospěch ovoce, zeleniny, libového masa.

Číst více

Kolagen a stáří

Kolagen a stáří

Kolagen naše tělo vytváří jen do určitého věku. Neznamená to samozřejmě, že by ze dne na den tělo přestalo kolagen produkovat. Úbytek je pozvolný, tělo jeho tvorbu snižuje postupně v průběhu přibývajících let.

Číst více

Kolagenové produkty ve formě tablet od společnosti RosenPharma

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová tabelty, nejoblíbenější varianta pro krásu a zdraví.

Více informací   Koupit

Kolagen KOMPLEX tablety

Kolagen KOMPLEX tablety

Vysoce účinná forma čistého hydrolyzovaného kolagenu typu I, typu II a vitaminu C v tabletě.

Více informací   Koupit

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Při nadměrné zátěži a pro sportovce. Chutné žvýkací tablety, doplněk stravy.

Více informací   Koupit

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kombinace tablet kolagenu KOMPLEX s kyselinou hyaluronovou v tabletách

Více informací   Koupit