• Úvod
  • Kolagen v injekcích

Kolagen v injekcích

Jednou z možných aplikací kolagenu je kolagen v injekcích. Ten se aplikuje hlavně v plastické chirurgii v výplním vrásek a v medicíně při léčbě pohybového aparátu.

Využití kolagenových injekcí v plastické chirurgii

Kolagen se zde používá k vyhlazení vrásek (hlavně nosoretních rýh), jizev, případně neestetických rýh na obličeji, krku, hrudníku, ve zvláštních případech i na zádech. Využívá se také k modelaci rtů, kdy je šetrnější než botulotoxin. Ke kolagenu se také plastičtí chirurgové uchylují v případě, kdy je vhodné vyzkoušet estetické změny v obličeji v případě plánované plastické operace.

Ke kosmetickým účelům se využívá kolagen derivovaný z čistého hovězího kolagenu. Při aplikaci se vpravuje jemnými vpichy přímo pod kůži a není většinou potřeba užívat lokální anestetika, zákrok je rychlý a poměrně jednoduchý. Výsledky jsou patrné hned po aplikaci a případný otok mizí ještě týž den, případně, pokud se aplikuje větší dávka kolagenu, do 1 až 2 dnů.

Takto aplikovaný kolagen se v těle přirozeně vstřebává a jeho aplikace se tak musí po 3 až 5 měsících opakovat. Další nevýhodou je, že působí opravdu jen v místě vpichu, neovlivní celkovou kvalitu pokožky, vlasů nebo nehtů a jeho aplikace je poměrně finančně náročná.

Využití kolagenových injekcí v medicíně

Medicína začíná celkem úspěšně využívat kolagenové injekce (v kombinaci s fytofarmaky a dalšími látkami) při léčbě bolestí provázející choroby pohybového aparátu. Kolagen se vpichuje přímo do postižené oblasti, kde vytváří takzvanou adhezivní bariéru, která chrání kloubní pouzdro a okolní šlachy, vazy a potažmo tak snižuje bolestivé kontrakce svalstva v okolí postiženého kloubu.

Kolagenové injekce se aplikují nejen do ramenních, loketních nebo kolenních kloubů, častá je jejich aplikace také v oblasti bederní nebo krční páteře. Injekce se opakují v průběhu několika týdnů a pacienti většinou sami zaznamenávají zlepšení zdravotního stavu a úlevu od bolesti. Léčba je bezpečná, bez závažných vedlejších účinků. Zdravotní pojišťovna tyto injekce nehradí, nicméně jejich cena není tak vysoká.

Je třeba si však uvědomit, že se jedná o léčbu podpůrnou, a to ve chvíli, kdy už došlo k významnému úbytku kolagenu v těle. Nejedná se o metodu preventivní.

Pin It

Kolagenové produkty v tabletové formě

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová tabelty, nejoblíbenější varianta pro krásu a zdraví.

Více informací   Koupit

Kolagen KOMPLEX tablety

Kolagen KOMPLEX tablety

Vysoce účinná forma čistého hydrolyzovaného kolagenu typu I, typu II a vitaminu C v tabletě.

Více informací   Koupit

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Při nadměrné zátěži a pro sportovce. Chutné žvýkací tablety, doplněk stravy.

Více informací   Koupit

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kombinace tablet kolagenu KOMPLEX s kyselinou hyaluronovou v tabletách

Více informací   Koupit

Tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.