• Úvod
  • Účinky kolagenu na lidský organizmus

Účinky kolagenu na lidský organizmus

Jak jsme již v úvodu naznačili, kolagen je nezbytnou bílkovinou těla všech savců. Jeho dostatečné množství zajišťuje správnou funkci vaziv, kloubů, chrupavek, elasticitu pokožky i perfektní stav nehtů, vlasů a částečně i zubů.

Účinky kolagenu na lidský organizmus

Kolagen a kůže

Vypnutá pokožka je projevem mládí, devizou, kterou si začneme uvědomovat až ve chvíli, kdy o ni přicházíme, to znamená před čtyřicátým rokem života. Začínají se objevovat vrásky, kůže povoluje a její kvalita se zhoršuje. To vše přitom v době, kdy se cítíme stále mladí a plní síly, máme malé děti, realizujeme se v práci a nechceme si připouštět první projevy stáří.

Dostatek kolagenu našemu tělu velice výrazně oddálí tyto první projevy stáří a dokonce dokáže celkově zpomalit tvorbu vrásek, zlepší kvalitu pleti a elasticitu kůže vůbec. Účinky kolagenu jsou tedy zásadní pro udržení mladistvého vzhledu. Pokud jste plánovali faceliftingovou operaci, včas zahájená kolagenová kůra ji dokáže o mnoho let oddálit.

Kolagen a vlasy

Pevné, husté, lesklé a zdravé vlasy, to je sen asi každého člověka a žen zvlášť. Nicméně na jejich kvalitě se podepisují predispozice, výživa, hormonální rovnováha, míra stresu, náš celkový zdravotní stav a také prostředí, ve kterém žijeme.

Dostatek kolagenu dokáže výrazným způsobem zlepšit kvalitu vlasů, dokonce i hustotu řas. Vlasy déle drží objem, jsou lesklé, přestávají se lámat a jejich perfektní kondice je patrná na první pohled. Zvláště pro vlasy namáhané barvením, žehlením, případně trvalou, je kolagenová kůra doslova požehnáním. Pozitivní vliv kolagenu na vlasy je zřejmý a nezanedbatelný.

Účinky kolagenu na lidský organizmus

Kolagen a nehty

Křehké a třepivé nehty, které nám zatrhávají oblečení, neustále se lámou a v nejhorším případě se dokonce odlupují, to je skutečná noční můra.

Pokud za tímto problémem není vážný nedostatek minerálních látek nebo nemoc, dokáže kvalitu nehtů výrazně zlepšit právě dostatek kolagenu. Účinky kolagenu se projevují i na zpevnění a zdraví nehtů, což ocení každý, kdo se s těmito problémy potýká.

 

Kolagen a šlachy a klouby

Úbytek kolagenu může i bolet, což zaznamenáme zvláště v souvislosti s pohybovým aparátem. Nedostatek kolagenu totiž snižuje ochranu (tzv. adhezivní bariéru) chrupavek, šlach, vazů a kloubního pouzdra. Ochablost stabilizačních kloubních systémů pak vede k jejich opotřebování a následné bolesti. Trochu jsme to zjednodušili, ale výsledný efekt je jasný: úbytek kolagenu rovná se bolest pohybového ústrojí.

Dodávat tělu kolagen až ve chvíli, kdy se projeví bolest, je poněkud nezodpovědné. Naopak bychom se měli snažit zajistit pohybovému aparátu dostatek kolagenu právě ve chvíli, kdy začíná výrazněji klesat jeho tvorba, to je ideálně už mezi 40. a 50. rokem. Výrazně to platí i pro sportovce, jejichž pohybový aparát je mnohem více zatěžovaný. Kolagen a jeho účinky na zdraví kloubů a šlach jsou tedy zásadní pro prevenci bolesti a degenerace pohybového aparátu.

Proč se kolagen používá?  Co je kolagen »

Špičkový hydrolizovaný kolagen v tabletách

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová tabelty, nejoblíbenější varianta pro krásu a zdraví.

Více informací   Koupit

Kolagen KOMPLEX tablety

Kolagen KOMPLEX tablety

Vysoce účinná forma čistého hydrolyzovaného kolagenu typu I, typu II a vitaminu C v tabletě.

Více informací   Koupit

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Při nadměrné zátěži a pro sportovce. Chutné žvýkací tablety, doplněk stravy.

Více informací   Koupit

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kombinace tablet kolagenu KOMPLEX s kyselinou hyaluronovou v tabletách

Více informací   Koupit