• Úvod
  • Kolagen a vegetariánství

Kolagen a vegetariánství

Kdokoli z nás se může svobodně rozhodnout, zda bude nebo nebude jíst maso. O tom žádná. Jen je třeba vzít v úvahu, že tělo by samo od sebe stravu bez masa nikdy nezvolilo.

Člověk je od přírody všežravec, a tak velkou část z přirozených složek potravy dokáže nějakým způsobem zužitkovat. Dokonce i kůže, chrupavky nebo tlusté maso, ať to může zní vegetariánům jakkoli nevábně.

Nedodáváme-li dlouhodobě našemu organizmu tu složku potravy, kterou nutně potřebuje, začne nám dávat signály, že je něco v nepořádku. V případě nedostatečného přísunu kolagenu se zhorší kvalita kůže, vlasů a nehtů. V horším případě i zubů. Tyto signály jsou natolik markantní, že si jich nelze nevšimnout. Strhané rysy v obličeji a pleť bez jasu rozhodně nesvědčí o zdravém způsobu života, spíš naopak. Není moudré podceňovat příznaky, jejichž konečný důsledek by mohl být devastující i pro celý pohybový aparát.

Na poplach je třeba bít zvláště ve chvíli, kdy žena vegetariánka otěhotní. Nedostatek kolagenu ve stravě ohrožuje jak zdravý vývoj plodu, tak celkovou kondici matky, jejíž tělo funguje jako zásobárna stavebních látek pro vznik nového života. O této problematice si podrobněji povídáme v rubrice Kolagen a těhotenství.

Duchovní přesvědčení je jedna věc, potřeby těla druhá. Moderní doba člověku jeho svobodnou volbu nejíst maso neskutečně usnadnila. S rozvojem vědy a schopnosti hydrolyzovat kolagen je možné dopřát tělu to, co potřebuje, aniž by bylo nutné slevovat ze svého přesvědčení. Hydrolyzovaný kolagen dokáže tělo beze zbytku využít, jen je třeba zajistit i trvalý přísun vitaminu C. A s tím nikdo z vegetariánů nemá problém.

Není důvod, proč by se naše přesvědčení o duchovní kráse nemělo projevit i krásou fyzickou - tedy perfektní kondicí kůže, vlasů, nehtů, zubů i pohybového aparátu.

Špičkový hydrolizovaný kolagen v tabletách

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová tabelty, nejoblíbenější varianta pro krásu a zdraví.

Více informací   Koupit

Kolagen KOMPLEX tablety

Kolagen KOMPLEX tablety

Vysoce účinná forma čistého hydrolyzovaného kolagenu typu I, typu II a vitaminu C v tabletě.

Více informací   Koupit

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Při nadměrné zátěži a pro sportovce. Chutné žvýkací tablety, doplněk stravy.

Více informací   Koupit

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kombinace tablet kolagenu KOMPLEX s kyselinou hyaluronovou v tabletách

Více informací   Koupit